Türkiye’de Ucuz Tatil Yapabileceğiniz En İyi 10 Yer

0

Artık yaz geliyor ve tatil sezonu yavaş yavaş açılmaya başladı. Sizler için pek çok ilde ucuz tatil fırsatı mümkün. En gözde tatil yerleri ve en ucuz tatil fiyatları insanları oldukça cezbediyor. Biraz araştırma yaparak ucuza tatil yapabileceğiniz yerleri bulabilirsiniz. Ben sizler için geniş çaplı bir araştırma yaptım ve Türkiye’de ucuz tatil yapabileceğiniz en iyi 10 yer adlı makaleyi hazırladım. Sizler de ucuz tatil fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız, makalede bahsettiğim yerden birine giderek mükemmel ve ucuz tatil deneyimini yaşayabilirsiniz.

1. Didim, Aydın

Uzun kumlu plajları, tarihi kalıntıları, ve senenin hemen hemen her günü güneş alan havası ile hem kaliteli hem de ucuz tatil yapabileceğiniz harika bir yer. Daha çok yaz sezonu tatilcilerini ağırlayan Didim, otel fiyatlarındaki ucuzluk ile de ziyaretçilerini memnun etmekte. Tatil tercihinizi Didim’e gitmekten yana kullandığınızda Apollon Tapınağı’nı ve Didim’in en görkemli plajı olan Atakum’u ziyaret etme fırsatı sizleri bekliyor.

2. Eskişehir

Sırada öğrenci kendi Eskişehir var. Tarihi geçmişi, harika şehir planlaması ve öğrencileri ile şenlenen eğlence yerleri ile fiyatlar da öğrenci ayarında. Ucuz tatil fırsatlarını da bünyesinde barındıran Eskişehir, ister arkadaşlarınızla isterseniz de ailenizle size harika bir tatil deneyimi yaşatacaktır.

3. Amasra, Bartın

Karadeniz’in şirin beldesi Amasra, Akdeniz ve Ege plajları ile yarışır güzellikte. Sadece plajdan ibaret değil elbette; 3000 yıllık inanılmaz tarihi, harika doğası ve eşsiz mimarisiyle tanınan Amasra evleri sizleri kendine hayran bırakacak nitelikte. Tatilcilerini pansiyonlarında ağırlayan Amasra, ucuz tatil fırsatı arayan kişiler için durak noktası oluyor. Üstelik konaklama pansiyonları da günlük olarak 100 TL’yi geçmemekte.

4. Sığacık, İzmir

Türkiye’de medeniyetin başkenti olarak bilinen İzmir’in şirin bir beldesi Sığacık. Sığacık şirin bir belde olmasının yanı sıra Türkiye’nin ilk cittaslow’u,(sakin şehri) olmasıyla bilinir. Sığacık’ta yöreye ait yemekler ve organik tarım ürünleri doğallığı arayan ziyaretçilerin oldukça hoşuna gidecek. Ucuz tatil fırsatı ile beraber biraz da sessizlik arıyorsanız Sığacık tam size göre.

5. Gaziantep

Güneydoğu bölgemizin en gözde şehirlerinden birisi olan Gaziantep, ziyarette kaldığınız süre boyunca sizi yemekleri ile adeta kendine hayran bırakacak. Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdikten sonra kebap lokantalarında ve baklava yiyebileceğiniz mekanlarda enfes lezzetlerle tanışacaksınız. Ucuz tatil tanımını layıkıyla hak eden şehirde, istediğiniz kazar yiyin için, gelen hesabın ucuzluğu sizi şaşırtacaktır.

6. Gökçeada, Çanakkale

Komşusu Bozcaada kadar popülerlik kazanmış olamasa da doğal güzellikleri açısından hiçbir eksikliği yok. Evet, Gökçeada’dan bahsediyorum. Ada’nın 100 km’den aşan bir kısmı sahil şerididir. Ucuz tatil arayanlar için fiyatlama türü; ev pansiyonlarında 20-30 TL, pansiyonlarda 30-50 TL, ve butik otellerde ise 80-120 TL arasında değişiyor.

7. Amasya

Ülkemizin tarihi açıdan en önemli şehirleri arasında yer alan Amasya, üzerinde yaşamış olan tüm uygarlıkların eserlerini büyük bir hassasiyetle korumakta. Şehrin ortasından akan Yeşil Irmağı ve ırmağın hemen yanında yükselen Kral Kaya Mezarları ve Harşema Kalesi de şehrin kalitesini iki katına çıkartıyor. Amasya, güler yüzlü esnafı, yemyeşil bitki örtüsü ve harika havası ile ucuz tatil arayanların ilgi odağı konumunda.

8. Avşa, Balıkesir

Avşa, Marmara Deniz’i üzerinde yer alır. 1970’li yıllarda orta gelirli ailelerin oldukça ilgi gösterdiği bir yerken, şuan insanlar tarafından unutulan bir yer konumunda. Tekirdağ, Erdek ve İstanbul’dan deniz yoluyla ulaşılabilen ada, adeta gerçek bir cennet. Pek bilinmeyen bir yer olmasına rağmen çok hareketli bir gece hayatı var. Ucuz tatil arayanlar için şöyle bir bilgi verelim; Avşa’daki konaklama tesislerinde sudan ucuz fiyatlara kalabilirsiniz!

9. Akyaka, Muğla

Gökova Körfezi’nin en güzel turizm beldelerinden birisidir Akyaka. Masmavi plajları, serin mi serin Azmak Çayı ve kendine has mimarisiyle dikkat çeken Akyaka, ucuz tatil arayanlar için bir diğer alternatif. Üstelik Akyaka’da yüksek sezonlarda bile geceliği 100 TL’nin altında pansiyon odası bulmak mümkün.

10. Assos, Çanakkale

Assos, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, Yunanistan’ın Midilli adasının hemen karşısında yer alıyor. Dağ köyü ve liman olmak üzere iki bölümden oluşan bu kent, eski taş evlerde kurulu butik otelleri ile dikkat çekiyor. Ucuz tatil arayanların çokça araştırması gereken bir yer ve üstelik pansiyon fiyatları da çok uygun.

Share.

About Author

Merhaba; Ben Eray Yalçın, blog alanında yazılar yazarak insanlara faydalı içerikler sunma konusundaki hayallerimi www.medyablog.net adlı internet sitesini kurarak gerçeğe dönüştürmedeki ilk adımı attım. Bu sitede sizlere çok fayda sağlayacak yazılar yazacağıma inanıyorum, iyi okumalar :)

Leave A Reply