HIZLI VE DOĞAL VÜCUT GELİŞTİRME TEKNİKLERİ

0

Spora yeni başlayacaksan ve hızlı ve doğal vücut geliştirme tekniklerini öğrenmek istiyorsan bu yazı tam sana göre. Sabırla okumaya devam et.

Bir çok insan hayalindeki vücuda sahip olmak için yoğun tempoda antrenmanlar yapıyor ve kendisine sıkı diyet programları hazırlıyor. Bazı insanlar ise ideal vücuda sahip olmak için internetten veya farklı yerlerden gördüğü ilaç/hap gibi ürünler kullanarak hayalindeki vücuda kavuşacağını düşünüyor. Bu oldukça yanlış bir düşünce olmakla beraber, insanın kendisine zarar vermesinden başka bir şey değildir. Ben de sizler için bu yazıyı yazma gereği duydum, araştırmalarım sonucunda hızlı ve doğal vücut geliştirme teknikleri hakkında bilgi verdim. 

Konumuza başlamadan önce bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Hızlı ve doğal vücut geliştirme teknikleri tarafınızca uygulandığı taktirde devasa bir kas kütlesine sahip olamayabilirsiniz. Çünkü düzenli vücut geliştirmek oldukça sabır ve gayret isteyen bir iştir. Dergi, afiş ve reklamlarda gördüğünüz o vücutları yapmak için onlarca yıl ve binlerce lira da para lazım olabilir.

Bir uzman tarafından hızlı ve doğal vücut geliştirme tekniklerini öğrenmek ister misiniz? O zaman okumaya devam edelim.

Kaslar Nasıl Büyür?

Kasların gelişmesi (büyümesi) hipertrofi olarak adlandırılır. Daha detaylı inceleyecek olursak bu olay, iki farklı mekanizma tarafından gerçekleştirilir. Hızlı ve doğal vücut geliştirme tekniklerinin başında da bu mekanizmaların doğru bir şekilde çalışması büyük önem taşır.

İlk mekanizmanın görevi; egzersiz esnasında yıpranan kas hücrelerini protein ile yapılandırarak kasları egzersize adapte etmektir. Bu yapılanma kas hücrelerinin daha büyük ve daha güçlü olmasını sağlar.

İkinci mekanizma ise; uydu hücreleri adındaki hücreler tarafından gerçekleştirilir. Bu hücreler çalışmaya başladığı vakit kas hücrelerine gerekli miktarda çekirdek ekler ve hücrelerin büyümesine yardımcı olur.

 

Olabildiğince Ağır Kaldırın

Yüksek ağırlıklar kaslarımızı daha fazla yıprattığından, yıpranan kaslar daha fazla protein depolama gereği duyacak, bu sayede daha hızlı bir şekilde büyüyecek ve gelişecek. Egzersizlerinizde olabildiğince ağır aletler kaldırdığınız sürece daha hızlı gelişeceksiniz. O yüzden olabildiğince ağır kaldırın

Not: “Kaldıramayacağınız ağırlıklarla da egzersiz yapmamalısınız. Olabildiğince ağırlık kaldırın dememdeki kastım ortalama 6 ile 8 tekrar arası yapabileceğiniz maksimum ağırlıklardır. Daha fazlası vücudunuza zarar verir”.

En Önemlisi Doğru Beslenme

Hızlı ve doğal vücut geliştirme tekniklerini uygulayan kişi, yediği besinlere de oldukça dikkat etmelidir. Çünkü en önemlisi doğru beslenme.

Protein alımını kilo başına 1 veya 1.5 gram olarak hesaplamalısınız. Karbonhidrat alımını ise kilo başına 2 ile 5 gram arasıda olacak şekilde almalısınız. Bunların yanında yağ alımını da dengelemenizde fayda var. Vücudunuzun ihtiyacı olan mineral alımını ise aksatmamanızı şiddetle öneririm. 

Şimdilik vereceğim temel öneriler bu şekilde. İleriki zamanlarda hızlı ve doğal vücut geliştirme teknikleri hakkında daha detaylı ve isteğe bağlı yazılar da paylaşacağım. Herkese sağlıkı ve mutlu bir hayat yaşamayı diliyorum.

Ayrıca spor yapmak için 10 neden arıyorsanız, linkteki yazı tam size göre. https://medyablog.net/duzenli-spor-yapmak-icin-10-neden

Share.

About Author

Merhaba; Ben Eray Yalçın, blog alanında yazılar yazarak insanlara faydalı içerikler sunma konusundaki hayallerimi www.medyablog.net adlı internet sitesini kurarak gerçeğe dönüştürmedeki ilk adımı attım. Bu sitede sizlere çok fayda sağlayacak yazılar yazacağıma inanıyorum, iyi okumalar :)

Leave A Reply