Burun Estetiği, Ağrısız Burun Estetiği

0

Burun estetiği sayesinde burnumuz, yüzümüzdeki diğer organlarla uyumlu hale gelir ve doğal görünüme kavuşur. Ayrıca solunumu zorlaştıran etkenler ortadan kaldırılarak “rahat bir nefes” mümkün hale gelir. Burun, ameliyat sonrasında hem çabuk iyileşir hem de kişiye daha yakışır bir görünüm alır.

Burnun Estetik Görünümü Neden Önemlidir?

Burun, gerek yüzün merkezinde bulunması gerekse de yüzün estetik görünümünde belirleyici olan bir organdır. Tüm dış organlar gibi burun şekli de her insanda farklıdır. Burun simetrisi, burundaki bölümlerin oranı ve burnun yüz hatları, burunun estetik görünümü için çok önemlidir.

Burnun simetrisi: Burnun estetik görünümünü burnun simetrisi belirler. Buruna karşıdan bakıldığı zaman sağ ve sol yarısı birbirine eşit orantıda, yani simetrik olmalıdır. Burundaki olası eğimler burun estetiğini bozmaktadır.

Burnun oranı: Burun kanatları arasındaki genişlik ölçüsü, iki göz arası genişlik mesafesi ile aynı olmalıdır. Eğer burun kanatları arasındaki genişlik iki göz arası genişlik ile eşitse burnun oranı ideal demektir. Burun ucu, deliklerin içini gösterecek kadar yukarı kalkık veya delikleri tamamen kapatacak kadar aşağı eğik ise o burun orantısız ölçüde demektir.

Burnun uyumu: Yüzdeki estetik görünümü en iyi seviyeye getirmek burnun uyumu ile olur. Burun genişliği ve ağız genişliği arasındaki oran ile burnun uzunluğu ve eni arasındaki oran ideal ölçülerde olmalıdır. Bu oran, yüzün doğal görünümünde de belirleyici rol oynar.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun Dolgusu

Yüze orantılı bir uyum getirmek, doğru oranlara sahip olmak, estetik bir görünüme kavuşmayı amaçlayan başka bir uygulama da burun dolgusu olarak bilinir. Ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen burun dolgusu yönteminin en büyük amacı en büyük amacı; dolgu malzemeleri sayesinde burundaki tümsek veya çukur alanları restore etmektir. Estetik veya burun cerrahları tarafından yapılan burun dolgusu, ortalama 15 dakika sürmektedir. Herhangi bir ameliyat şartı gerektirmemesi ve dolgu sırasında cerrahi kesiklere gerek duyulmaması da en önemli özelliği. Üstelik bu uygulamadan hemen sonra günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz ve burun estetiği sonrası hiçbir acı hissi ile yaşamazsınız.

Burun dolgusu sayesinde;

  • Burundaki eğrilikler giderilebilir
  • Burun ile alın arasında uyum sağlanır
  • Burnun ucu kaldırılabilir
  • Burundaki şekil bozuklukları düzeltilebilir

Botoks

Botoks, oldukça basit bir uygulamadır. Bu estetik uygulamasında ise burnun ucu yukarı doğru 1-2 mm kaldırılır. Ağrısız ve ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen bu uygulama dolgu uygulaması ile birlikte oldukça uygulanan bir yöntemdir. Burun estetiği yaptıranlar bu yöntemi oldukça sık tercih ediyorlar.

Share.

About Author

Merhaba; Ben Eray Yalçın, blog alanında yazılar yazarak insanlara faydalı içerikler sunma konusundaki hayallerimi www.medyablog.net adlı internet sitesini kurarak gerçeğe dönüştürmedeki ilk adımı attım. Bu sitede sizlere çok fayda sağlayacak yazılar yazacağıma inanıyorum, iyi okumalar :)

Leave A Reply